Οι εγγραφές  στην Α΄τάξη  για το σχολικό έτος 2022 – 2023 θα πραγματοποιηθούν  από Τρίτη 1 Μαρτίου έως Κυριακή 20 Μαρτίου 2022.

Στην Α΄ Τάξη των Δημοτικών Σχολείων, για το σχολικό έτος 2022 – 2023 , θα εγγραφούν  οι γεννηθέντες  το 2016.

Δικαιολογητικά εγγραφής

1.     Αίτηση εγγραφής (συμπληρώνεται από τους γονείς)

2.     Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή Α.Δ.Υ.Μ (συμπληρώνεται από γιατρό)

3.     Αποδεικτικό στοιχείο από το οποίο από το οποίο διαπιστώνεται η διεύθυνση κατοικίας του μαθητή.

4.     Βιβλιάριο υγείας του μαθητή (φωτοτυπία της σελίδας εμβολίων).

5.    Βεβαίωση παρακολούθησης Νηπιαγωγείου (Τα Πιστοποιητικά φοίτησηςθα δοθούν από τα Νηπιαγωγεία στις       15/6/22).

6.    Για την εγγραφή στο  ολοήμερο απαιτείται  μια απλή αίτηση εγγραφής .

Για τις εγγραφές επικοινωνήστε με το Δ/ντή του Σχολείου στο τηλέφωνο 6976079569 ή 2634027238 για να κλείσετε ραντεβού, προκειμένου να τηρούμε τα μέτρα για την αποφυγή διάδοσης της Πανδημίας.

Όλα τα έντυπα μπορείτε να τα βρείτε στη ιστοσελίδα του σχολείου https://1dim-nafpakt-new.ait.sch.gr, απ΄ όπου μπορείτε να τα εκτυπώσετε, να τα συμπληρώσετε και να μας τα προσκομίσετε.

Ο Διευθυντής του σχολείου

Φούντας Νικόλαος